MPZ2012S221AT000
  • Mfr Part #MPZ2012S221AT000
  • ManufacturerTDK
  • HQ Part #WF0011762
  • Package0805
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionChip Bead 220Ω@100MHz ±25% 40mΩ 3A 0805
Product Type
DC Resistance (DCR)40mΩ
Rated Current3A
Impedance At Different Frequencies220Ω@100MHz
Size2.00 x 1.25mm
Package / Case0805
Operating Temperature-55℃~+125℃
Installation TypeSMT
Lead Quantity2Pin
Partlife CycleActive
Application LevelConsumer
Country of OriginJapan
Original ManufacturerTDK Corporation
SeriesMPZ
Accuracy±25%
Material ScienceFerrite
Impedance220Ω@100MHz
Grade-
Height0.85mm