GTP1608D601T1A0
  • Mfr Part #GTP1608D601T1A0
  • Manufacturer-
  • HQ Part #WF8191159
  • Package0603
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionChip Bead 600Ω@100MHz ±25% 300mΩ 1A 0603
Product Type
DC Resistance (DCR)300mΩ
Rated Current1A
Size1.60 x 0.80mm
Package / Case0603
Operating Temperature-55℃~+125℃
Installation TypeSMT
Lead Quantity2Pin
Accuracy±25%
Impedance600Ω@100MHz
Height0.80mm