BLM21PG220SN1D
  • Mfr Part #BLM21PG220SN1D
  • ManufacturerMurata
  • HQ Part #WF0011770
  • Package0805
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionChip Bead 22Ω@100MHz ±25% 9mΩ 6A 0805
Product Type
DC Resistance (DCR)9mΩ
Rated Current6A
Impedance At Different Frequencies22Ω@100MHz
Size2.00 x 1.25mm
Package / Case0805
Operating Temperature-55℃~+125℃
Installation TypeSMT
Lead Quantity2Pin
Partlife CycleActive
Application LevelGeneral
Storage Temperature-55℃~+125℃
Country of OriginJapan
Original ManufacturerMurata Manufacturing Co., Ltd.
SeriesBLM21_xN
Accuracy±25%
Material ScienceFerrite
Impedance22Ω@100MHz
Grade-
Height0.85mm