BLM18AG601SN1D
  • Mfr Part #BLM18AG601SN1D
  • ManufacturerMurata
  • HQ Part #WF0011710
  • Package0603
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionChip Bead 600Ω@100MHz ±25% 380mΩ 500mA 0603
Product Type
DC Resistance (DCR)380mΩ
Rated Current500mA
Impedance At Different Frequencies600Ω@100MHz
Size1.60 x 0.80mm
Package / Case0603
Operating Temperature-55℃~+125℃
Installation TypeSMT
Lead Quantity2Pin
Partlife CycleActive
Application LevelConsumer
Storage Temperature-55℃~+125℃
Country of OriginJapan
Original ManufacturerMurata Manufacturing Co., Ltd.
SeriesBLM18_xN
Accuracy±25%
Impedance600Ω@100MHz
Grade-
Height0.80mm