CBG100505U600T
  • Mfr Part #CBG100505U600T
  • ManufacturerFH
  • HQ Part #WF0017187
  • Package0402
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionChip Bead 60Ω@100MHz ±25% 350mΩ 200mA 0402
Product Type
DC Resistance (DCR)350mΩ
Rated Current200mA
Impedance At Different Frequencies60Ω@100MHz
Size1.00 x 0.50mm
Package / Case0402
Operating Temperature-40℃~+85℃
Installation TypeSMT
Lead Quantity2Pin
Partlife CycleActive
Application LevelConsumer
Storage Temperature-40℃~+85℃
Country of OriginChina
Original ManufacturerGuangdong Fenghua Advanced Technology Holding Co.,Ltd.
SeriesCBG
Accuracy±25%
Impedance60Ω@100MHz
Grade-
Height0.50mm