MMZ1608A252BTD25
  • Mfr Part #MMZ1608A252BTD25
  • ManufacturerTDK
  • HQ Part #WF0012199
  • Package0603
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionChip Bead 2.5KΩ@100MHz ±25% 800mΩ 200mA 0603
Product Type
DC Resistance (DCR)800mΩ
Rated Current200mA
Impedance At Different Frequencies2.5KΩ@100MHz
Size1.60 x 0.80mm
Package / Case0603
Operating Temperature-55℃~+125℃
Installation TypeSMT
Lead Quantity2Pin
Partlife CycleActive
Application LevelAEC-Q200
Storage Temperature-55℃~+125℃
Country of OriginJapan
Original ManufacturerTDK Corporation
SeriesMMZ
Accuracy±25%
Impedance2.5KΩ@100MHz
GradeAEC-Q200
Height0.80mm