BLM21PG600SN1D
  • Mfr Part #BLM21PG600SN1D
  • ManufacturerMurata
  • HQ Part #WF0011767
  • Package0805
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionChip Bead 60Ω@100MHz ±25% 20mΩ 3.5A 0805
Product Type
DC Resistance (DCR)20mΩ
Rated Current3.5A
Impedance At Different Frequencies60Ω@100MHz
Size2.00 x 1.25mm
Package / Case0805
Operating Temperature-55℃~+125℃
Installation TypeSMT
Lead Quantity2Pin
Partlife CycleActive
Application LevelGeneral
Storage Temperature-55℃~+125℃
Country of OriginJapan
Original ManufacturerMurata Manufacturing Co., Ltd.
SeriesBLM21_xN
Accuracy±25%
Material ScienceFerrite
Impedance60Ω@100MHz
Grade-
Height0.85mm