BLM15BD182SN1D
  • Mfr Part #BLM15BD182SN1D
  • ManufacturerMurata
  • HQ Part #WF0011760
  • Package0402
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionChip Bead 1.8KΩ@100MHz ±25% 0402 1.4Ω 100mA
Product Type
DC Resistance (DCR)1.4Ω
Rated Current100mA
Impedance At Different Frequencies1.8KΩ@100MHz
Size1.00 x 0.50mm
Package / Case0402
Operating Temperature-55℃~+125℃
Installation TypeSMT
Lead Quantity2Pin
Partlife CycleActive
Storage Temperature-55℃~+125℃
Country of OriginJapan
Original ManufacturerMurata Manufacturing Co., Ltd.
SeriesBLM15_SN
Accuracy±25%
Impedance1.8KΩ@100MHz
Grade-
Height0.50mm