MI0805K400R-10
  • Mfr Part #MI0805K400R-10
  • ManufacturerLaird(莱尔德)
  • HQ Part #WF0011731
  • Package0805
  • Lead TimeShip in 4-7Days
  • DescriptionChip Bead 40Ω@100MHz ±25% 50mΩ 1.5A 0805
  • Customer #
  • Datasheet Datasheet
Product Attributes
TypeDescription Select
Product Type
DC Resistance (DCR)50mΩ
Rated Current1.5A
Impedance At Different Frequencies40Ω@100MHz
Size2.00 x 1.25mm
Package / Case0805
Operating Temperature-40℃~+125℃
Installation TypeSMT
Lead Quantity2Pin
Series-
Accuracy±25%
Impedance40Ω@100MHz
Grade-
Height0.90mm