MLZ1608M100WT000
  • Mfr Part #MLZ1608M100WT000
  • ManufacturerTDK
  • HQ Part #IN0020498
  • Package0603
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionSignal/Decoupling Inductors 10μH ±20% 250mA 1.05Ω 0603 1.60 x 0.80mm
Product Type
DC Resistance (DCR)1.05Ω
Rated Current250mA
Height0.80mm
Size1.60 x 0.80mm
Package / Case0603
Installation TypeSMT
Accuracy±20%
Sensibility10μH
Lead Quantity2Pin