MLG0603P2N7CT
  • Mfr Part #MLG0603P2N7CT
  • ManufacturerTDK
  • HQ Part #IN0025515
  • Package0201
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionHigh Frequency Inductance 140mΩ 2.7nH ±0.2nH 500mA 10GHz 0201
Product Type
DC Resistance (DCR)140mΩ
Operating Temperature-55℃~+125℃
Self Resonance Frequency10GHz
Rated Current500mA
Height0.30mm
Size0.60 x 0.30mm
Package / Case0201
Installation TypeSMT
Accuracy±0.2nH
Sensibility2.7nH
Q @ Freq14@500MHz
Printing CodeZ10
Country of OriginJapan
CertificationRoHS
Original ManufacturerTDK Corporation
SeriesMLG-P
Lead Free Or NotYes
Test Frequency500MHz