SPM6530T-1R0M120
  • Mfr Part #SPM6530T-1R0M120
  • ManufacturerTDK
  • HQ Part #IN0020973
  • PackageIND_7.1X6.5MM_SM
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionPower Inductors 1µH ±20% IND_7.1X6.5MM_SM 1.20mm 3.20 x 3.00mm 7.81mΩ 13A
Product Type
DC Resistance (DCR)7.81mΩ
Operating Temperature-40℃~+125℃
Self Resonance Frequency-
Saturation Current14.1A
Rated Current13A
Height1.20mm
Size7.10 x 6.50mm
Package / CaseIND_7.1X6.5MM_SM
Installation TypeSMT
Accuracy±20%
Sensibility1μH
Lead Spacing2.35mm
Partlife CycleActive
Storage Temperature-40~+125℃
Lead Quantity2Pin