LQH5BPN100MT0L
  • Mfr Part #LQH5BPN100MT0L
  • ManufacturerMurata
  • HQ Part #IN0022719
  • Package2020(5050公制)
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionFixed Inductors 2020 10µH ±20% 1.6A 5.00 x 5.00mm 106mΩ 25MHz
Product Type
DC Resistance (DCR)106mΩ
Operating Temperature-40℃~+85℃
Self Resonance Frequency25MHz
Saturation Current2A
Rated Current1.6A
Height2.00mm
Size5.00 x 5.00mm
Package / Case2020(5050Metric)
Installation TypeSMT
Accuracy±20%
Sensibility10μH
Packaging TechnologyWirewound
Partlife CycleActive
MaterialFerrite
Storage Temperature-40~+125℃
Lead Quantity2Pin