1239AS-H-2R2M=P2
  • Mfr Part #1239AS-H-2R2M=P2
  • ManufacturerMurata
  • HQ Part #IN0022265
  • PackageSMD,2.5x2mm
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionPower Inductors 2.2μH ±20% 2.2A 90mΩ SMD,2.5x2mm
Product Type
DC Resistance (DCR)90mΩ
Operating Temperature-40℃~+85℃
Self Resonance Frequency-
Saturation Current2.2A
Rated Current2A
Height1.20mm
Size2.50 x 2.00mm
Package / CaseSMD,2.5x2mm
Installation TypeSMT
Accuracy±20%
Sensibility2.2μH
Lead Quantity2Pin
SeriesDFE252012C
Lead Free Or NotYes
Test Frequency1MHz