FNR3015S2R2MT
  • Mfr Part #FNR3015S2R2MT
  • Manufacturercjiang
  • HQ Part #IN0083373
  • PackageSMD,3x3mm
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionPower Inductors 2.2μH ±20% 2A 78mΩ SMD,3x3mm
Product Type
DC Resistance (DCR)78mΩ
Saturation Current2A
Rated Current2A
Height1.50mm
Size3.00 x 3.00mm
Package / CaseSMD,3x3mm
Installation TypeSMT
Accuracy±20%
Sensibility2.2μH
Lead Quantity2Pin