RVT1A220M0405
  • Mfr Part #RVT1A220M0405
  • ManufacturerHONOR
  • HQ Part #CA0481601
  • PackageSMD,D4xL5.4mm
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionSMD Aluminum Electrolytic Capacitor SMD,D4xL5.4mm 22µF ±20% 10V 2000Hrs@105℃
Product Type
Ripple Current20mA
GradeAEC-Q200
Equivalent Series Resistance-
SizeФ4.00 x 5.40mm
Package / CaseSMD,D4xL5.4mm
Installation TypeSMT
Operating Temperature-55℃~+105℃
Voltage - Rated10V
Accuracy±20%
Capacity Value22μF
Lead Quantity2Pin
Lifetime @ Temp.2000Hrs@105℃
Partlife CycleActive
CertificationRoHS
Country of OriginChina
Original ManufacturerDongguan honor Electronics Co., Ltd
Lead Free Or NotYes
Part StatusActive
SeriesRVT
Height5.40mm