SCMP321609UD4R7MT
  • Mfr Part #SCMP321609UD4R7MT
  • ManufacturerYanchuang(研创)
  • HQ Part #IN0027300
  • Package1206
  • Lead TimeShip in 4-7Days
  • DescriptionSignal/Decoupling Inductance 380mΩ 4.7µH ±20% 700mA 2012
  • Customer #
  • Datasheet Datasheet
Product Attributes
TypeDescription Select
Product Type
DC Resistance (DCR)380mΩ
Self Resonance Frequency35MHz
Rated Current700mA
Height0.90mm
Size3.20 x 1.60mm
Package / Case1206
Installation TypeSMT
Accuracy±20%
Sensibility4.7μH
Q @ Freq-
Partlife CycleActive
Lead Quantity2Pin
Country of OriginChina
Original ManufacturerYanChuang Optoelectronic Technology (Ganzhou) Co., Ltd.
SeriesSCMP
Lead Free Or NotYes
0Consumer, Industrial,
Test Frequency1MHz