YPRH0704-330M
  • Mfr Part #YPRH0704-330M
  • ManufacturerYJYCOIN(益嘉源)
  • HQ Part #IN0027336
  • PackageSMD,7.3x7.3mm
  • Lead TimeShip in 3-6Days
  • DescriptionPower Inductance 170mΩ 33µH ±20% 960mA - IND_7.3X7.3MM_SM
  • Customer #
  • Datasheet Datasheet
Product Attributes
TypeDescription Select
Product Type
DC Resistance (DCR)170mΩ
Operating Temperature-40℃~+125℃
Self Resonance Frequency-
Rated Current960mA
Height4.50mm
Size7.30 x 7.30mm
Package / Case2929(7373 metric)
Installation TypeSMT
Accuracy±20%
Sensibility33μH
Partlife CycleActive
Storage Temperature-40~+125℃
Lead Quantity2Pin