SLF6045T-2R2N3R3-3PF
  • Mfr Part #SLF6045T-2R2N3R3-3PF
  • ManufacturerTDK
  • HQ Part #IN0026686
  • PackageSMD,6x6mm
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionPower Inductors 2.2µH ±30% IND_6X6MM_SM 4.50mm 6.00 x 6.00mm 18mΩ 3.3A
Product Type
DC Resistance (DCR)18mΩ
Operating Temperature-40℃~+105℃
Saturation Current3.3A
Rated Current3.3A
Height4.50mm
Size6.00 x 6.00mm
Package / CaseSMD,6x6mm
Installation TypeSMT
Accuracy±30%
Sensibility2.2μH
Lead Spacing5.1mm
Packaging TechnologyWirewound
Partlife CycleActive
MaterialFerrite
Storage Temperature-40~+105℃
Lead Quantity2Pin