MWSA1004S-3R3MT
  • Mfr Part #MWSA1004S-3R3MT
  • ManufacturerSunlord
  • HQ Part #IN0027719
  • PackageSMD,11x10mm
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionPower Inductors 3.3μH ±20% 16A 11.8mΩ SMD,11x10mm 100KHz
Product Type
DC Resistance (DCR)11.8mΩ
Operating Temperature-40℃~+125℃
Self Resonance Frequency100KHz
Saturation Current16A
Rated Current9.5A
Height4.00mm
Size11.00 x 10.00mm
Package / CaseSMD,11x10mm
Installation TypeSMT
Accuracy±20%
Sensibility3.3μH
Partlife CycleActive
Lead Quantity2Pin