VHF160808H39NJT
  • Mfr Part #VHF160808H39NJT
  • ManufacturerFH
  • HQ Part #IN0025575
  • Package0603
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionHigh Frequency Inductance 1Ω 39nH ±5% 300mA 1.4GHz 0.80mm 1.60 x 0.80mm 0603
Product Type
DC Resistance (DCR)
Operating Temperature-40℃~+85℃
Self Resonance Frequency1.4GHz
Rated Current300mA
Height0.80mm
Size1.60 x 0.80mm
Package / Case0603
Installation TypeSMT
Accuracy±5%
Sensibility39nH
SeriesVHF
Lead Free Or NotYes
0Industrial,Consumer
Test Frequency100MHz