SDCL1005C12NJTDF
  • Mfr Part #SDCL1005C12NJTDF
  • ManufacturerSunlord
  • HQ Part #IN0024632
  • Package0402
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionHigh Frequency Inductance 500mΩ 12nH ±5% 300mA 2.7GHz 0402
Product Type
DC Resistance (DCR)500mΩ
Operating Temperature-55℃~+125℃
Self Resonance Frequency2.7GHz
Rated Current300mA
Height0.50mm
Size1.00 x 0.50mm
Package / Case0402
Installation TypeSMT
Accuracy±5%
Sensibility12nH
SeriesSDCL-D
Lead Free Or NotYes
0Consumer,Industrial
Test Frequency100MHz