CRCW0603330RFKEA
  • Mfr Part #CRCW0603330RFKEA
  • ManufacturerVishay
  • HQ Part #RE0285902
  • Package0603
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionChip Resistors 0603 330Ω ±1% 1/10W ±100ppm/℃
Product Type
Package / Case0603
Size1.55 x 0.85mm
CharacteristicAutomotive AEC-Q200
Installation TypeSMT
Operating Temperature-55℃~+155℃
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Power100mW
Accuracy±1%
PackingTape/Reel
Rated Voltage75V
Height0.45mm
Original ManufacturerVishay Dale
BrandVishay
Resistance MaterialThick Film
SeriesCRCW
Number Of Pins2Pin
Resistance TypeThick film resistance
Moisture Sensitivity Level (MSL)1(Unlimited)
Resistance330Ω