CL10B473KB8NNNC
  • Mfr Part #CL10B473KB8NNNC
  • ManufacturerSamsung
  • HQ Part #CA0000221
  • Package0603
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionChip Capacitor (MLCC) 0603 47nF ±10% 50V X7R
Product Type
Grade-
Size1.60 x 0.80mm
Characteristic-
Picth1.30mm
Package / Case0603
Installation TypeSMT
Operating Temperature-55℃~+125℃
Voltage - Rated50V
Accuracy±10%
Capacity Value47nF
Moisture Sensitivity Level (MSL)1(Unlimited)
Lead Quantity2Pin
DielectricX7R
Temperature coefficientX7R
SeriesCL
Height0.80mm