GRM155R71H223KA12D
  • Mfr Part #GRM155R71H223KA12D
  • ManufacturerMurata
  • HQ Part #CA0134455
  • Package0402
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionChip Capacitor (MLCC) 0402 22nF ±10% 50V X7R
Product Type
Application Area General Purpose
GradeGeneral
Size1.00 x 0.50mm
Characteristic-
Picth0.75mm
Package / Case0402
Installation TypeSMT
Operating Temperature-55℃~+125℃
Voltage - Rated50V
Accuracy±10%
Capacity Value22nF
Moisture Sensitivity Level (MSL)1(Unlimited)
Lead Quantity2Pin
DielectricX7R
Temperature coefficientX7R
Original ManufacturerMurata Manufacturing Co., Ltd.
Lead Free Or NotYes
Part StatusActive
SeriesGRM
Height0.50mm