GRM0335C1E470JA01D
  • Mfr Part #GRM0335C1E470JA01D
  • ManufacturerMurata
  • HQ Part #CA0136538
  • Package0201
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionChip Capacitor (MLCC) 0201 47pF ±5% 25V C0G(NP0)
Product Type
Application Area General Purpose
GradeGeneral
Size0.60 x 0.30mm
Characteristic-
Picth0.45mm
Package / Case0201
Installation TypeSMT
Operating Temperature-55℃~+125℃
Voltage - Rated25V
Accuracy±5%
Capacity Value47pF
Moisture Sensitivity Level (MSL)1(Unlimited)
Lead Quantity2Pin
DielectricC0G(NP0)
Temperature coefficientC0G
Partlife CycleActive
Storage Temperature-55℃~+125℃
Country of OriginJapan
Original ManufacturerMurata Manufacturing Co., Ltd.
Lead Free Or NotYes
Part StatusActive
SeriesGRM
Height0.30mm