63SXV47M
  • Mfr Part #63SXV47M
  • ManufacturerPanasonic
  • HQ Part #CA0481599
  • PackageSMD,D10xL12.6
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionSMD Aluminum Electrolytic Capacitor AEC_D10X12.6MM_SM 47µF ±20% 63V Ф10.00 x 12.60mm 1000Hrs@125℃ 980mA
Product Type
Ripple Current980mA
Equivalent Series Resistance28mΩ@100kHz
SizeФ10.00 x 12.60mm
Package / CaseSMD,D10xL12.6
Installation TypeSMT
Operating Temperature-55℃~+125℃
Voltage - Rated63V
Accuracy±20%
Capacity Value47μF
Lead Quantity2Pin
Lifetime @ Temp.1000Hrs@125℃
Part StatusActive
SeriesSXV
Type-
Height12.60mm