100SXV18M
  • Mfr Part #100SXV18M
  • ManufacturerPanasonic
  • HQ Part #CA0179043
  • PackageSMD,D10xL12.6
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionAluminum Polymer Capacitors AEC_D10X12.6MM_SM 18µF ±20% 100V Ф10.00 x 12.60mm 30mΩ
Product Type
Ripple Current940mA
GradeAutomobile
Equivalent Series Resistance30mΩ
SizeФ10.00 x 12.60mm
Picth-
Package / CaseSMD,D10xL12.6
Installation TypeSMT
Operating Temperature-55℃~+125℃
Voltage - Rated100V
Accuracy±20%
Capacity Value18µF
Lead Quantity2Pin
Lifetime @ Temp.1000Hrs@125℃
Storage Temperature-55℃~+125℃
CertificationRoHS
Lead Free Or NotYes
Part StatusActive
SeriesSXV
Type-
Height12.60mm