OVK101M1ETR-0608
  • Mfr Part #OVK101M1ETR-0608
  • ManufacturerLelon
  • HQ Part #CA0254628
  • PackageSMD,D6.3xL7.7mm
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionAluminum Polymer Capacitors SMD,D6.3xL7.7mm 100μF ±20% 25V
Product Type
GradeAEC-Q200
SizeΦ6.30 x 7.70mm
Package / CaseSMD,D6.3xL7.7mm
Installation TypeSMT
Operating Temperature-55℃~+105℃
Voltage - Rated25V
Accuracy±20%
Capacity Value100μF
Lead Quantity2Pin
Lifetime @ Temp.5000Hrs@105℃
CertificationRoHS
Lead Free Or NotYes
Part StatusActive
SeriesOVK
Height7.70mm