HV1E227M0607PZ
  • Mfr Part #HV1E227M0607PZ
  • ManufacturerHONOR
  • HQ Part #UN29345570
  • PackageSMD,D6.3xL7.7mm
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionAluminum Polymer Capacitors SMD,D6.3xL7.7mm 220μF ±20% 25V
Product Type
SizeΦ6.30 x 7.70mm
Picth2.20mm
Package / CaseSMD,D6.3xL7.7mm
Installation TypeSMT
Operating Temperature-55℃~+105℃
Voltage - Rated25V
Accuracy±20%
Capacity Value220μF
Lead Quantity2Pin
Lifetime @ Temp.2000Hrs@105℃
Height7.70mm