TAJD227K006RNJ
  • Mfr Part #TAJD227K006RNJ
  • ManufacturerAVX
  • HQ Part #CA0084336
  • PackageD7343-31
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionTantalum Capacitors 220μF ±10% 6.3V
Product Type
Ripple Current612mA
Application Area Consumer
GradeConsumer
Equivalent Series Resistance400mΩ@100kHz
Size7.30 x 4.30mm
Characteristic-
Package / CaseD7343-31
Installation TypeSMT
Operating Temperature-55℃~+125℃
Voltage - Rated6.3V
Accuracy±10%
Capacity Value220μF
PackageTape/Reel
Moisture Sensitivity Level (MSL)1(Unlimited)
Lead Quantity2Pin
Partlife CycleActive
CertificationRoHS
MPQ500pcs
Country of OriginAmerica
Original ManufacturerAVX Corporation
BrandAVX
Lead Free Or NotYes
Part StatusActive
SeriesTAJ
Type-
Height3.10mm