1ED020I12FA2XUMA2
  • Mfr Part #1ED020I12FA2XUMA2
  • ManufacturerInfineon
  • HQ Part #IC0012672
  • PackagePG-DSO20
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionSingle IGBT Driver IC ,4.5KV,1Channel
Product Type
Number Of Channels1
Installation TypeSMT
Package / CasePG-DSO20
Working Voltage 13V~20V
Rise Time30ns,50ns
Current - Output Low(IOL)2A,2A
Output Current2A
Partlife CycleActive
Height2.45mm
L x W/Size12.80 x 7.60mm
Country of OriginGermany
Original ManufacturerInfineon Technologies AG
Drive Configuration-
Isolation Voltage4.5KV
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
SeriesEiceDriver™
Part StatusActive
Operating Temperature-40℃~+150℃