TCRG102012(0805)L4322BT25PPM
  • Mfr Part #TCRG102012(0805)L4322BT25PPM
  • ManufacturerSUPEROHM
  • HQ Part #RE0721810
  • Package0805
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionHigh Precision Chip Fixed Resistors 0805 43.2KΩ ±0.1% 1/8W ±25ppm/℃
Product Type
Package / Case0805
Size2.00 x 1.25mm
Installation TypeSMT
Temperature Coefficient±25ppm/℃
Power125mW
Accuracy±0.1%
Rated Voltage150V
Height0.50mm
Resistance43.2KΩ