TCRG102012(0805)L1002BT25PPM
  • Mfr Part #TCRG102012(0805)L1002BT25PPM
  • ManufacturerSUPEROHM
  • HQ Part #RE0461910
  • Package0805
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionHigh Precision Chip Fixed Resistors 0805 10KΩ ±0.1% 1/10W ±25ppm/℃
Product Type
Package / Case0805
Size2.00 x 1.25mm
Installation TypeSMT
Operating Temperature-55℃~+155℃
Temperature Coefficient±25ppm/℃
Power100mW
Accuracy±0.1%
Technology/ProcessThin Film
Rated Voltage100V
Height0.55mm
Partlife CycleActive
CertificationRoHS
Country of OriginChina
Original ManufacturerShenzhen Meilong Electronic Co., Ltd.
Lead Free Or NotYes
Number Of Pins2Pin
Resistance10KΩ