TCRG101608(0603)L2432BT25PPM
  • Mfr Part #TCRG101608(0603)L2432BT25PPM
  • ManufacturerSUPEROHM
  • HQ Part #RE0461909
  • Package0603
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionHigh Precision Chip Fixed Resistors 0603 24.3KΩ ±0.1% 62.5mW ±25ppm/℃
Product Type
Package / Case0603
Size1.55 x 0.80mm
Installation TypeSMT
Operating Temperature-55℃~+155℃
Temperature Coefficient±25ppm/℃
Power62.5mW
Accuracy±0.1%
Technology/ProcessThin Film
Rated Voltage50V
Height0.45mm
Partlife CycleActive
CertificationRoHS
Country of OriginChina
Original ManufacturerShenzhen Meilong Electronic Co., Ltd.
Lead Free Or NotYes
Number Of Pins2Pin
Resistance24.3KΩ