ERA8AEB103V
  • Mfr Part #ERA8AEB103V
  • ManufacturerPanasonic
  • HQ Part #RE0206212
  • Package1206
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionHigh Precision Chip Fixed Resistors 1206 10KΩ ±0.1% 1/4W ±25ppm/℃
Product Type
Package / Case1206
Size3.20 x 1.60mm
Installation TypeSMT
Operating Temperature-55℃~+155℃
Temperature Coefficient±25ppm/℃
Power250mW
Accuracy±0.1%
Technology/ProcessThin Film
Height0.60mm
GradeAEC-Q200
SeriesERA-A
Number Of Pins2Pin
Resistance10KΩ