ERA3AED303V
  • Mfr Part #ERA3AED303V
  • ManufacturerPanasonic
  • HQ Part #RE0206196
  • Package0603
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionHigh Precision Chip Fixed Resistors 0603 30KΩ ±0.5% 1/10W ±25ppm/℃
Product Type
Package / Case0603
Size1.60 x 0.80mm
Installation TypeSMT
Operating Temperature-55℃~+155℃
Temperature Coefficient±25ppm/℃
Power100mW
Accuracy±0.5%
Technology/ProcessThin Film
Height0.45mm
GradeAEC-Q200
SeriesERA-A
Number Of Pins2Pin
Resistance30KΩ