LT3970EMS-3.3#TRPBF
  • Mfr Part #LT3970EMS-3.3#TRPBF
  • ManufacturerADI(亚德诺)
  • HQ Part #PM0170821
  • PackageMSOP-10
  • Lead TimeShip in 4-7Days
  • DescriptionStep-down switch regulator fixed 3.3V 1 output 350mA MSOP10
  • Customer #
  • Datasheet Datasheet
Product Attributes
TypeDescription Select
Product Type
Lead Quantity10Pin
Synchronous RectificationNo
Output Current350mA
Type Of OutputFixed
FunctionStep-Down
Output ConfigurationPositive
Output Voltage 3.3V
Switching Frequency 200KHz~2.25MHz
Topological Structure Step-Down (Buck)
Package / CaseMSOP-10
Installation TypeSMT
Number of Output Channels1
Input Voltage Range4.2V~40V
Partlife CycleActive
Application LevelAEC-Q100
Storage Temperature-65℃~+150℃
CertificationRoHS
Country of OriginAmerica
Original ManufacturerAnalog Devices, Inc.
Height1.10mm
Size3.00 x 3.00mm
Operating Temperature-40℃~+125℃