0805W8J013JT5E
  • Mfr Part #0805W8J013JT5E
  • ManufacturerUniohm
  • HQ Part #RE0190346
  • Package0805
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionChip Resistors 0805 1.3Ω ±5% 1/8W ±200ppm/℃
Product Type
Package / Case0805
Size2.00 x 1.25mm
Characteristic-
Installation TypeSMT
Operating Temperature-55℃~+155℃
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Power125mW
Accuracy±5%
Technology/ProcessThick Film
PackingTape/Reel
Reel SizeΦ180mm
Rated Voltage150V
Height0.55mm
Partlife CycleActive
Storage Temperature-55℃~+155℃
CertificationSGS
Country of OriginChina Taiwan
Original ManufacturerUniroyal Electronics Global Co., Ltd.
BrandUniohm
GradeConsumer
Series-
Lead Free Or NotYes
Number Of Pins2Pin
ApplicationConsumer
Resistance TypeThick film resistance
Resistance1.3Ω