0603WAF100MT5E
  • Mfr Part #0603WAF100MT5E
  • ManufacturerUniohm
  • HQ Part #RE0202176
  • Package0603
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionChip Resistors 0603 10mΩ ±1% 1/10W ±1500ppm/℃
Product Type
Package / Case0603
Size1.60 x 0.80mm
Characteristic-
Installation TypeSMT
Operating Temperature-55℃~+155℃
Temperature Coefficient±1500ppm/℃
Power100mW
Accuracy±1%
Technology/ProcessThick Film
PackingTape/Reel
Reel SizeΦ180mm
Rated Voltage75V
Height0.45mm
Partlife CycleActive
Storage Temperature-55℃~+155℃
CertificationSGS
Country of OriginChina Taiwan
Original ManufacturerUniroyal Electronics Global Co., Ltd.
BrandUniohm
GradeConsumer
Series-
Lead Free Or NotYes
Number Of Pins2Pin
ApplicationConsumer
Resistance TypeThick film resistance
Resistance10mΩ