MPZ1608S101ATAH0
  • Mfr Part #MPZ1608S101ATAH0
  • ManufacturerTDK
  • HQ Part #WF0011706
  • Package0603
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionChip Bead 100Ω@100MHz ±25% 0603 30mΩ 3A
Product Type
DC Resistance (DCR)30mΩ
Rated Current3A
Impedance At Different Frequencies100Ω@100MHz
Size1.60 x 0.80mm
Package / Case0603
Operating Temperature-55℃~+125℃
Installation TypeSMT
Lead Quantity2Pin
Partlife CycleActive
Application LevelConsumer
Storage Temperature-55℃~+125℃
Country of OriginJapan
Original ManufacturerTDK Corporation
SeriesMPZ
Accuracy±25%
Impedance100Ω@100MHz
Grade-
Height0.60mm