BLM18PG221SN1D
  • Mfr Part #BLM18PG221SN1D
  • ManufacturerMurata
  • HQ Part #WF0012118
  • Package0603
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionChip Bead 220Ω@100MHz ±25% 100mΩ 1.4A 0603
Product Type
DC Resistance (DCR)100mΩ
Rated Current1.4A
Impedance At Different Frequencies220Ω@100MHz
Size1.60 x 0.80mm
Package / Case0603
Operating Temperature-55℃~+125℃
Installation TypeSMT
Lead Quantity2Pin
Partlife CycleActive
Storage Temperature-55℃~+125℃
Country of OriginJapan
Original ManufacturerMurata Manufacturing Co., Ltd.
SeriesBLM18_xN
Accuracy±25%
Impedance220Ω@100MHz
Grade-
Height0.80mm