CFR-25JB-52-10K
  • Mfr Part #CFR-25JB-52-10K
  • ManufacturerYAGEO(国巨)
  • HQ Part #RE0023996
  • Package插件,D2.4xL6.3mm
  • Lead TimeShip in 3-6Days
  • DescriptionCarbon Film Resistors AXIAL_D2.4X6.3MM_TM 10KΩ ±5% -500~+350ppm/℃
  • Customer #
  • Datasheet Datasheet
Product Attributes
TypeDescription Select
Product Type
Package / CaseDIP,D2.4xL6.3mm
SizeΦ2.40 x 6.30mm
Installation TypeDIP
Operating Temperature-55℃~+155℃
Temperature Coefficient-500ppm/℃~+350ppm/℃
Power250mW
Accuracy±5%
Technology/ProcessCarbon Film
Rated Voltage250V
Height2.40mm
Partlife CycleActive
Storage Temperature-55℃~+155℃
CertificationRoHS, HF(halogen free), AEC-Q200
Country of OriginChina Taiwan
Original ManufacturerYageo Corporation
GradeConsumer
SeriesCFR
Lead Free Or NotYes
ApplicationConsumer
Moisture Sensitivity Level (MSL)Not Applicable
Resistance10KΩ