MTA10103F3435F00
  • Mfr Part #MTA10103F3435F00
  • ManufacturerSTE
  • HQ Part #ST0085405
  • Package插件,P=1.7mm
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionNTC Thermistors 10KΩ ±1% DIP,P=1.7mm
Product Type
Power550mW
Resistance10KΩ
Tolerance±1%
Installation TypeDIP
Sensor TypeTemperature
Operating Temperature-55℃~+125℃
Package / CaseDIP,P=1.7mm
B Value Tolerance±1%
Lead Quantity-
SizeΦ2.50 x 4.00mm
Height4.00mm