HFD2/012-M-L2
  • Mfr Part #HFD2/012-M-L2
  • ManufacturerHF(宏发)
  • HQ Part #ZHLM0318104
  • PackageDIP,20.2x10.2mm
  • Lead TimeShip in 4-7Days
  • DescriptionSubminiature Dual Inline Relay Double Pole Double Throw 10mV 10μA 12VDC 200mW DIP,10.2x20.2mm
  • Customer #
  • Datasheet Datasheet
Product Attributes
TypeDescription Select
Product Type
Installation TypeDIP
Contact FormDPDT
L x W/Size20.20 x 10.20mm
Partlife CycleActive
Country of OriginChina
Original ManufacturerXiamen Hongfa Electroacoustic Co.,Ltd.
Voltage - Switch Ac250V
Height10.60mm
Voltage - Switching Dc220V
Part StatusActive
Lead Quantity10Pin
Package / CaseDIP,20.2x10.2mm
Load Voltage10mV
Load Current 10μA
Operating Temperature-40℃~+85℃
Coil Resistance720Ω
Coil Power200mW
Coil Voltage12V