CF1/6W-220Ω±5% T52
  • Mfr Part #CF1/6W-220Ω±5% T52
  • ManufacturerCCO
  • HQ Part #RE0369642
  • PackageAXIAL_D1.8X3.2MM_TM
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionCarbon Film Resistors AXIAL_D1.8X3.2MM_TM 220Ω ±5% ±350ppm/℃
Product Type
Package / CaseAXIAL_D1.8X3.2MM_TM
SizeΦ1.80 x 3.20mm
Installation TypeDIP
Operating Temperature-55℃~+155℃
Temperature Coefficient±350ppm/℃
Power1/6W
Accuracy±5%
Technology/ProcessCarbon Film
Rated Voltage200V
Height1.80mm
Partlife CycleActive
CertificationRoHS
Country of OriginChina
Original ManufacturerChian Chia Electronic(Hubei) Co., Ltd.
GradeGeneral
SeriesCF
Lead Free Or NotYes
ApplicationConsumer
Resistance220Ω