CF1/4W-20KΩ±5% T52
  • Mfr Part #CF1/4W-20KΩ±5% T52
  • ManufacturerCCO
  • HQ Part #RE0369530
  • Package插件,D2.3xL6.5mm
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionCarbon Film Resistors AXIAL_D2.3X6.5MM_TM 20KΩ ±5% ±350ppm/℃
Product Type
Package / CaseDIP,D2.3xL6.5mm
SizeΦ2.30 x 6.50mm
Installation TypeDIP
Operating Temperature-55℃~+155℃
Temperature Coefficient±350ppm/℃
Power250mW
Accuracy±5%
Technology/ProcessCarbon Film
Rated Voltage250V
Height2.30mm
Lead Free Or NotYes
Resistance20KΩ