CF1/4W-120Ω±5% T52
  • Mfr Part #CF1/4W-120Ω±5% T52
  • ManufacturerCCO
  • HQ Part #RE0369542
  • Package插件,D2.3xL6.5mm
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionCarbon Film Resistors AXIAL_D2.3X6.5MM_TM 120Ω ±5% ±350ppm/℃
Product Type
Package / CaseDIP,D2.3xL6.5mm
SizeΦ2.30 x 6.50mm
Installation TypeDIP
Operating Temperature-55℃~+155℃
Temperature Coefficient±350ppm/℃
Power250mW
Accuracy±5%
Technology/ProcessCarbon Film
Rated Voltage250V
Height2.30mm
Partlife CycleActive
CertificationRoHS
Country of OriginChina
Original ManufacturerChian Chia Electronic(Hubei) Co., Ltd.
GradeGeneral
SeriesCF
Lead Free Or NotYes
ApplicationConsumer
Resistance120Ω