CF1/4W-10MΩ±5%
  • Mfr Part #CF1/4W-10MΩ±5%
  • ManufacturerCCO
  • HQ Part #RE0321449
  • Package插件,D2.3xL6.5mm
  • Lead Time Ship immediately
  • DescriptionCarbon Film Resistors DIP,D2.3xL6.5mm 10MΩ ±5% 0ppm/℃~-1500ppm/℃
Product Type
Package / CaseDIP,D2.3xL6.5mm
SizeΦ2.30 x 6.50mm
Installation TypeDIP
Operating Temperature-55℃~+155℃
Temperature Coefficient0ppm/℃~-1500ppm/℃
Power250mW
Accuracy±5%
Technology/ProcessCarbon Film
Rated Voltage250V
Height2.30mm
SeriesCF
Resistance10MΩ