CF1/4W-1.3KΩ±5% T52
  • Mfr Part #CF1/4W-1.3KΩ±5% T52
  • Manufacturer千志电子(CCO)
  • HQ Part #RE0369534
  • Package1/4W
  • Lead TimeShip in 4-7Days
  • DescriptionCarbon Film Resistors AXIAL_D2.3X6.5MM_TM 1.3KΩ ±5% ±350ppm/℃
  • Customer #
  • Datasheet Datasheet
Product Attributes
TypeDescription Select
Product Type
Package / CaseDIP,D2.3xL6.5mm
SizeΦ2.30 x 6.50mm
Installation TypeDIP
Operating Temperature-55℃~+155℃
Temperature Coefficient±350ppm/℃
Power250mW
Accuracy±5%
Technology/ProcessCarbon Film
Rated Voltage250V
Height2.30mm
Partlife CycleActive
CertificationRoHS
Country of OriginChina
Original ManufacturerChian Chia Electronic(Hubei) Co., Ltd.
SeriesCF
Lead Free Or NotYes
ApplicationConsumer
Resistance1.3KΩ